Bez kategorii

Jak sprawdzić biuro podróży na liście dłużników

Wiele osób przed wakacyjnym wyjazdem zastanawia się, jak sprawdzić biuro podróży na liście dłużników. Nikt przecież nie chciałby powierzyć swojego urlopu komuś mającemu kłopoty finansowe, niezapłacone faktury czy wręcz bankrutowi.

Wakacje będące miłym wspomnieniem, czy koszmarem, o którym chcielibyśmy zapomnieć?

Pewne biuro podróży w rejestrze dłużników
“sprawdzona” oferta biura podróży

To od Ciebie zależy, jak spędzisz swój wakacyjny urlop. W serwisie infokonsument.pl możesz zapoznać się użytecznymi poradami odnośnie tego, co należy zrobić, by letni wypoczynek nie okazał się dla Ciebie przykrym, czy wręcz traumatycznym doświadczeniem.

Po trudach dalekiej podróży w końcu trafiasz do hotelu, w którym spędzisz swoje wakacje. Wyglądasz przez okno i krajobraz, jaki się przed Tobą rozpościera, w ogóle nie jest podobny do tego, co oferowało i reklamowało w swoich broszurach biuro podróży. Obskurny pokój hotelowy, który nie spełnia oczekiwanych standardów, dodatkowo Cię przytłacza i przeraża. W ten właśnie sposób wymarzone wakacje przeradzają się w koszmar. Może się zdarzyć jeszcze wiele innych, nieprzewidzianych przykrości. Jak więc należy postępować, aby zmniejszyć ryzyko takiej wersji wydarzeń i powrócić do domu wypoczętym i zadowolonym?

Wiele rzeczy może się wydarzyć podczas wyjazdu na wczasy. Jeśli to, co nam się przydarza, jest niezgodne z tym, co oferowało nasze biuro podróży, można złożyć reklamację. W rzeczywistości jednak nawet duże pieniądze z odszkodowania mogą nie zrekompensować nam zmarnowanego urlopu, poniesionych nerwów i silnego stresu, który musieliśmy przez to przeżyć.

Bardzo istotne jest, aby przed wybraniem danego biura podróży, upewnić się odnośnie jego wiarygodności i kondycji finansowej. Na szczęście istnieje taka możliwość. Dlaczego jednak jest to takie ważne? W przypadku problemów z terminowym spłacaniem zobowiązań przez dane biuro, może się okazać, że nie opłaciło ono wykupionych przez nas wczasów. W konsekwencji albo wyjazd się nie odbędzie, albo też będziemy mieli poważne problemy z powrotem do domu. Dzięki możliwości sprawdzenia negatywnych wpisów na temat danego przedsiębiorstwa w Rejestrze Dłużników ERIF można zwiększyć swoją pewność i pozyskać informacje na temat 255 biur podróży, które mają problemy z regularnym spłacaniem swoich zobowiązań. Łącznie suma ich zadłużenia wynosi aż 3 miliony złotych. Względem poprzedniego roku jest to duży wzrost, bo aż o 0,5 miliona złotych, w związku z czym ryzyko koszmarnych wakacji się zwiększa i tym bardziej warto zweryfikować, z czyich usług korzystamy.

Jak sprawdzić biuro podróży na liście dłużników?

Jeśli jeszcze nie wiesz jak sprawdzić biuro podróży, teraz masz niepowtarzalną okazję skorzystania z oferty serwisu InfoKonsument.pl. Od 9 do 30 czerwca 2016r. dostępna jest specjalna oferta, dzięki której całkowicie za darmo możesz sprawdzić swoje biuro podróży w rejestrze dłużników ERIF BIG S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *